ת.ד.90001 עפולה
טל: 04-9598444
פקס: 04-9598400
צרו קשר לדף הבית הוסף למעדפים
מגידו

אות "נאמן השטחים הפתוחים", מטעם מכון דש"א, הוענק לחנן ארז

 

מכון דש"א, החוגג 20 שנה להיווסדו, הוקם בתחילת שנות ה – 90, נוכח מצוקת הקרקע הגוברת, במטרה לקדם את השמירה על השטחים הפתוחים ההולכים ומתכלים. 
המכון עוסק באיסוף וניתוח מידע על השטחים הפתוחים ובגיבוש המלצות למדיניות וכלים, במכלול הנושאים המשפיעים על השטחים הפתוחים והשמירה עליהם.

 

השנה החליט המכון להעניק את אות "נאמן השטחים הפתוחים" לחנן ארז,

ראש המועצה האזורית מגידו.


את טקס הענקת האות פתח השר להגנת הסביבה -  גלעד ארדן, אשר ציין כי במהלך השנתיים האחרונות לכהונתו במשרד, נושא השמירה על השטחים הפתוחים ופיתוח ריאות ירוקות במדינת ישראל, הפך לאחד מחמשת הייעדים המרכזיים של המשרד להגנת הסביבה.


את האות העניקו לחנן השר להגנת הסביבה, עזריה אלון ו ויואב שגיא - מנהל צוות מכון דש"א, על פועלם של חנן ואנשי המועצה ותושביה, אשר בחרו לשמור על השטחים הפתוחים באמצעות התנהלות כמרחב ביוספרי, בתהליך של קבלת החלטות ואופן ההתנהלות, בשיתוף הציבור.


חנן ארז, מקבל האות, מוביל שינוי תפיסה ודרכי עבודה של הרשות המקומית, המקדמים ערכיות ושותפות, תוך שקיפות מלאה, כאשר תושבי המועצה שותפים ומשפיעים על תהליך קבלת ההחלטות.
כהרחבת הפעילות, מוביל חנן בתוך ארגון המועצות האזוריות את תפיסת הקיימות, שמירה על השטחים הפתוחים והצבת המועצות כמובילות השינוי במדינה כולה.
דרך ייחודית זו, הביאה את "מאב  ישראל" (אדם וביוספרה) להגיש את המועצה כרשות המקומית הראשונה בארץ להכרה על ידי אונסק"ו כמרחב ביוספרי.

 

אות "נאמן השטחים הפתוחים" הוענק במסגרת כנס מקצועי- ציבורי, לבחינת אתגרי העתיד מבעד להישגי העבר.

בכנס התארח ג'פרי מקנלי משוויץ, יו"ר  ה -IUCN –  ארגון עולמי לשמירת טבע.

בהרצאתו בכנס, דיבר מקנלי על חשיבות השמירה על השטחים הפתוחים בפרספקטיבה גלובלית.

 

 

ג'פרי מקנלי, אנשי צוות המכון בראשות יואב שגיא, תמר דיין -יו"ר מועצת דש"א, אורי רמון - מנהל סקרים בדש"א, חוה להב -סוקרת, בן רוזנברג -מרשות הטבע והגנים וחברים נוספים, באו לביקור במועצה, כדי להכיר מקרוב את המרחב הביוספרי רמת מנשה והתרשמו מאוד מדרך התנהלות במרחב ובמיוחד מדרך פתרון והתמודדות עם קונפליקטים.